Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Straż Miejska w Legnicy tel. 986

         

Aktualności

Artykuły

 • PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY

  Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem publicznym i chcesz pomagać lokalnej społeczności a nie obawiasz się odpowiedzialnej pracy i szukasz stałego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy to zgłoś się do Nas.
  Oferty należy składać do 05.12.2022 roku, do godz. 15.00 w sekretariacie Straży Miejskiej w Legnicy, Al. Rzeczypospolitej 3.
  Więcej informacji na stronie internetowej
  http://sm.bip.legnica.eu w zakładce ogłoszenia o naborze
  lub
  http://sm.legnica.eu w zakładce PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ
   
  Czytaj Więcej o: PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY
 • Szkolenie

  16 listopada uczestniczyliśmy w szkoleniu z zakresu kontroli w ruchu drogowym i prawa wykroczeń. Szkolenie zostało przeprowadzone przez specjalistę Pana Tomasza Ziemiańskiego, który jest Wykładowcą Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych w Gdańsku.
  Czytaj Więcej o: Szkolenie
 • Obchody Święta Niepodległości w Legnicy

  11  Listopada to niezwykły dzień , obchodów Święta Niepodległości na płycie Rynku zgromadziło się wielu legniczan. To niezwykły czas, to 104 rocznica odzyskania niepodległości, w ramach obchodów uczniowie pierwszych klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Rady Miejskiej Legnicy, który wystawiła Straż Miejska w Legnicy. W tym wydarzeniu tradycyjnie wzięli udział żołnierze z X Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. Broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Po ślubowaniu oraz odtańczeniu przez legniczan "Poloneza dla Niepodległości"  rozpoczął się Legnicki Piknik Patriotyczny. 
   Aspektem bezpieczeństwa i porządku podczas apelu zajęli się funkcjonariusze Straży Miejskiej.


  foto: P. Krzyżanowski


  foto: P. Krzyżanowski

   

  Czytaj Więcej o: Obchody Święta Niepodległości w Legnicy
 • SONIA uciekła

  O to zagubiona SONIA uciekinierka, pensjonariuszka schroniska, przyczyna naszej porannej interwencji. Po przewiezieniu, przywitana z uśmiechem przez pracowników. Dziękujemy za zgłoszenie i empatię mieszkańców. Bądźmy odpowiedzialnymi opiekunami.

  foto: SM

  Czytaj Więcej o: SONIA uciekła
 • Konkurs Międzywarsztatowy Quiz wiedzy o bezpieczeństwie i przeciw uzależnieniom

  W ramach działań prewencyjno-profilaktycznych pod koniec października bieżącego roku przeprowadziliśmy  konkurs - Quiz wiedzy o bezpieczeństwie i przeciw uzależnieniom dla legnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
  Celem konkursu było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa czyhające w codziennym życiu, jak również wskazanie sposobów unikania zagrożeń.
  Do Quizu przystąpili podopieczni:
  - Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Andrzeja Krakowskiego z Legnicy;
  - Warsztatów Terapii Zajęciowej "Caritas" z Legnicy;
  - Warsztatów Terapii Zajęciowej "Jutrzenka" z Legnicy
  Było 9 konkurencji, gdzie uczestnicy między innymi musieli udzielić prawidłowych odpowiedzi, ułożyć puzzle przedstawiające pojazdy uprzywilejowane, samodzielnie wykonać zadania oraz rozwiązać zagadki  .Wszyscy świetnie się bawili, uczestnikom dzielnie dopingowali koledzy i koleżanki oraz opiekunowie.
  Na zakończenie podsumowano zdobyte punkty i wyłoniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
   I MIEJSCE : Warsztat Terapii Zajęciowej " Jutrzenka"
  II MIEJSCE : Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas
  III MIEJSCE: Warsztat Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego
  Wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz cenne nagrody.
  Wszystkim uczestnikom dzisiejszego konkursu gratulujemy.
  foto: SM
  foto: SM
  Czytaj Więcej o: Konkurs Międzywarsztatowy Quiz wiedzy o bezpieczeństwie i przeciw uzależnieniom
 • "Akcja ZNICZ 2022" Straż Miejska w Legnicy

  Zbliżające się święto Wszystkich Świętych to czas w którym Nekropolie odwiedza duża ilość osób. Dlatego w ramach corocznej akcji "Znicz", o bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy zadbają policjanci i strażnicy miejscy wspomagani przez pracowników Zespół Monitoringu Miejskiego. Biorący udział w akcji funkcjonariusze będą dbać o zapewnieniu ładu i porządku publicznego na terenach cmentarzy oraz o bezpieczeństwo uczestników ruchu podczas działań realizowanych wspólnie policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Legnica.
  Przypominamy jednocześnie, aby przy nagrobkach nie pozostawiać bez nadzoru wartościowych przedmiotów takich jak portfele, torebki, czy telefony, zwracać uwagę na dzieci i osoby starsze, zabierać ze sobą tylko niezbędną kwotę pieniędzy i dokumenty, które najlepiej umieścić w wewnętrznych kieszeniach, zapoznać się z wprowadzonymi czasowymi zmianami w organizacji ruchu, sprawdzić wcześniej, gdzie znajdują się parkingi w rejonie nekropolii oraz parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  foto: SM
  Foto: SM
   
  Czytaj Więcej o: "Akcja ZNICZ 2022" Straż Miejska w Legnicy
 • Akcja "NURD" w Legnicy

  Operatorzy Zespołu Monitoringu Miejskiego Straży Miejskiej w Legnicy uczestniczyli wraz z policjantami ruchu drogowego legnickiej komendy w akcja pod nazwą "NURD" Przy wykorzystaniu kamer monitoringu miejskiego zwracano szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Przy pomocy urządzeń zarejestrowano 37 wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań policjanci wobec sprawców wykroczeń zastosowali 18 pouczeń, nałożono 65 mandatów karnych i sporządzono 40 wniosków o ukaranie do sądu.

  foto: SM

  Czytaj Więcej o: Akcja "NURD" w Legnicy
 • Miejskie Przedszkole nr 4 w Legnicy

  20 października funkcjonariusz z "patrolu szkolnego" odwiedził dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Legnicy, przeprowadzając pogadankę na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Przy pomocy prezentacji multimedialnej dzieci mogły dowiedzieć się na jakim świetle i w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

  foto: SM

  foto: SM

  Czytaj Więcej o: Miejskie Przedszkole nr 4 w Legnicy

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-23 09:50przez:
Opublikowano:2021-06-23 20:19przez:
Podmiot udostępniający: Straż Miejska w Legnicy
Odwiedziny:3085

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.