Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Straż Miejska w Legnicy tel. 986

         

Aktualności

Artykuły

 • PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY

  Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem publicznym i chcesz pomagać lokalnej społeczności a nie obawiasz się odpowiedzialnej pracy i szukasz stałego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy to zgłoś się do Nas.
  Oferty należy składać do 30.09.2022 roku, do godz. 15.00 w sekretariacie Straży Miejskiej w Legnicy, Al. Rzeczypospolitej 3.
  Więcej informacji na stronie internetowej
  http://sm.bip.legnica.eu w zakładce ogłoszenia o naborze
  lub
  http://sm.legnica.eu w zakładce PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ.
  foto: SM
  Czytaj Więcej o: PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY
 • Bezpieczna droga do Przedszkola

  Mijają kolejne dni września a my spotykamy się z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola". Dziś odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole nr 9 w Legnicy.
  Opowiadaliśmy jak należy zachować się podczas drogi do przedszkola, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych. Przy pomocy prezentacji multimedialnej przedszkolaki mogły obejrzeć „nieprawidłowe” zachowania innych dzieci, które nie zwracały uwagi na bezpieczeństwo.
  Dziękujemy za spotkanie i piękne podziękowania. 
  Czytaj Więcej o: Bezpieczna droga do Przedszkola
 • PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY

  Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem publicznym i chcesz pomagać lokalnej społeczności a nie obawiasz się odpowiedzialnej pracy i szukasz stałego zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy to zgłoś się do Nas.
  Oferty należy składać do 31.08.2022 roku, do godz. 15.00 w sekretariacie Straży Miejskiej w Legnicy, Al. Rzeczypospolitej 3.
  Więcej informacji na stronie internetowej
  http://sm.bip.legnica.eu w zakładce ogłoszenia o naborze
  lub
  http://sm.legnica.eu w zakładce PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ.
  foto: SM
  Czytaj Więcej o: PRACA W STRAŻY MIEJSKIEJ W LEGNICY
 • Szybkie działanie operatora monitoringu SM

  SZYBKIE DZIAŁANIE OPERATORA MONITORINGU WIZYJNEGO POMOGŁO FUNKCJONARIUSZOM ZATRZYMAĆ SPRAWCĘ KRADZIEŻY AUTA.
  Kilka dni temu chwilę przed północą po otrzymaniu informacji od Oficera Dyżurnego KMP w Legnicy o kradzieży auta w Legnicy, operator głównego centrum monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej w Legnicy zauważył na kamerach poruszający się po drogach miasta utracony pojazd. Powiadomił o tym Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, który natychmiast skierował patrol.
  „Oko” kamery obserwowało drogę jaką podążał kierujący, a operator informował na bieżąco patrol policji o miejscu położenia pojazdu.
  foto:SM
  Czytaj Więcej o: Szybkie działanie operatora monitoringu SM
 • Bezpieczne wakacje nad wodą

  Tym razem zajęcia przeprowadziliśmy nad wodą. Z grupą półkolonistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 , spotkaliśmy się na Kąpielisku Kormoran.
  Dzieci usłyszały dużo ciekawych informacji na temat postępowania i zachowania nad wodą. Działamy w ramach Akcji Bezpieczne Wakacje. 
  foto: SM
  Czytaj Więcej o: Bezpieczne wakacje nad wodą
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy

  Wakacje ,wakacjami ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dziś strażnicy spotkali się z uczestnikami półkolonii letnich organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 . Przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą w górach, w lesie, na wsi oraz w mieście. Wszystkimi dzieciom życzymy wspaniałych wakacji ale przede wszystkim bezpiecznych. 

  foto: SM

  Czytaj Więcej o: Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy
 • Dom Kultury Kopernik - półkolonie

  O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje opowiedział dzieciom „patrol wakacyjny” Straży Miejskiej. Funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami letnich półkolonii organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury Kopernik. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej mundurowi pokazali jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście. Funkcjonariusze przestrzegali półkolonistów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, przed rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

  foto: SM

  Czytaj Więcej o: Dom Kultury Kopernik - półkolonie
 • Patrole Rowerowe

  Od kilku dni służbę w terenie rozpoczęły patrole rowerowe Straży Miejskiej w Legnicy. Funkcjonariusze patrolować będą przede wszystkim tereny zielone, akweny, miejsca gdzie gromadzą się dzieci i młodzież, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy. W ten sposób mundurowi wykonują swoje obowiązki służbowe, dbając o ład i porządek na terenach zielonych i nie tylko. 
  Patrole rowerowe to także działania edukacyjno-profilaktyczne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, to zajęcia na świeżym powietrzu odbywające się w parku czy też w miejscach letniego odpoczynku mające na celu naukę zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowych zachowań podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy w mieście.

   Podkreślamy, że służba pełniona przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na rowerach ma charakter sezonowy i dopasowany jest do warunków atmosferycznych panujących w danym dniu.

  foto:SM

  Czytaj Więcej o: Patrole Rowerowe

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-23 09:50przez:
Opublikowano:2021-06-23 20:19przez:
Podmiot udostępniający: Straż Miejska w Legnicy
Odwiedziny:2648

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.