20.09.2016r.

        W dniu 20.09.2016 roku na boisku II Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XIV Legnicka Paraolimpiada zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci połączona z festynem „Pożegnanie Lata 2016”.         
       To wspaniałe przedsięwzięcie, które co roku gromadzi liczną grupę niepełnosprawnych sportowców z różnych powiatów i cieszy się dużą popularnością. Spotykają się na niej nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz rodzeństwo osób biorących udział w festynie.           
        Funkcjonariusze Straży Miejskiej również przyłączyli się do udziału w tak ważnym dniu dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowali dla nich konkurs plastyczny, gdzie każdy mógł narysować  „swojego pupila” czy „wspomnienia z wakacji” ale tym razem na boisku szkolnym za pomocą kolorowych kred. Każdy kto tylko zechciał podzielić się swoimi umiejętnościami został nagrodzony „słodkościami”.         
      Na zakończenie festynu strażnicy przekazali dyplom dla najmłodszego uczestnika XIV Paraolimpiady, życząc spełnienia marzeń, wielu sukcesów sportowych. Serdecznie gratulujemy.

para20162.jpg para20161.jpg          
         Celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku sprawdzenie swoich możliwości w sportowych konkurencjach, spotkanie się w tak szerokim gronie, wymienienie się doświadczeniami życiowymi a co najważniejsze uczestniczenie we wspólnej zabawie, gdzie nikt nie może czuć się inny czy gorszy bo wszyscy jesteśmy tacy sami.
plakat2016TPD.jpg

legnica

Środa
27 Maja 2020
Pogoda: