26.09.2016r.

          Po raz czwarty Straż Miejska w Legnicy zorganizowała akcję prewencyjno-edukacyjną pod nazwą „Odpowiedzialny Opiekun”. Kilkugodzinną akcję plenerową w Rynku odwiedziło około 450 dzieci. Większości były to grupy zorganizowane choć nie brakowało indywidualnych uczestników, którzy z zaciekawieniem obserwowali zorganizowaną przez nas imprezę i mogli znaleźć coś dla siebie.
        
Celem akcji było uświadomienie obecnym jak i przyszłym właścicielom zwierząt jaka odpowiedzialność ciąży na nich kiedy decydują się na bycie opiekunem psa. Uczestnicy akcji dowiedzieli się, że pies nie jest zabawką „tylko na chwilę”, takie zwierzę ma swoje potrzeby, zwyczaje a nawet i charakter. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przy pomocy atrapy „tego co często spotkać można na trawniku czy chodniku, a w co nikt nie chce wdepnąć” uczyli jak można szybko posprzątać po swoim piesku.
oo1.JPG2.JPG
         Strażnicy do współpracy zaprosili animatorów z fundacji Ewy NAWOROL, którzy w specjalnie przygotowanym pojeździe (American Truck) przeprowadzali pogadankę dla dzieci informując jak rozpoznać czy pies chce się pobawić czy zaatakować. Każdy mógł zadać nurtujące go pytanie oraz przećwiczyć ustalone już sposoby, jak osłonić się przed atakującym psem.
oo3.JPG2.JPG
          Niezwykle istotne było uświadomienie biorącym udział w pokazie dzieciom, że zwierzę samo z siebie rzadko bywa agresywne, zwykle winny jest człowiek, właściciel (opiekun) danego zwierzęcia, który nieodpowiednio traktuje swojego psa. Bardzo ważnym elementem akcji był udział instruktorów z Ośrodka Szkoleniowego Psów CHAMPION, którzy zorganizowali dla najmłodszych miłą niespodziankę i przybyli na spotkanie z pieskami, które pokazywały kilka wspaniałych sztuczek. Dzieci mogły wysłuchać ważnych informacji na temat psów i zobaczyć umiejętności czworonogów oraz sposób porozumiewania się ze swoimi opiekunami.
oo4.JPG2.JPG
        
Funkcjonariusze zachęcali uczestników akcji do obejrzenia pojazdu służbowego, którym na co dzień poruszają się w patrolu. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą pojazdu i sprawdzić czym różni się od zwykłego samochodu.
oo2.JPG2.JPG

oo5.JPG2.JPG

Akcja zorganizowana przez Straż Miejską w Legnicy przy współpracy z Urzędem Miasta w Legnicy.

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: