17.06.2016r.

          Wraz z dobrą pogodą na ulicę wracają patrole rowerowe. Takie patrole będzie można zobaczyć w obszarach rekreacyjnych zieleni miejskiej, miejsc gdzie gromadzi się młodzież i dzieci oraz wszędzie tam gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy.
          Strażnicy będą przeprowadzać różnego rodzaju akcję i działania o charakterze kontrolno-prewencyjnym, reagując na wszelkie przypadki naruszania prawa oraz rozmawiać z mieszkańcami o lokalnych problemach.
          Patrole rowerowe to także działania edukacyjno-profilaktyczne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, to lekcje na świeżym powietrzu odbywające się w parku czy też miejscach letniego wypoczynku. Takie zajęcia mają na celu naukę bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowych zachowań i opieki nad zwierzętami oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.
         Podkreślamy, że służba pełniona przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na rowerach ma charakter sezonowy i dopasowany jest do warunków atmosferycznych panujących w danym dniu.

IMG_0451.JPG

IMG_0470.JPG

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: