31.05.2016r.

          Tradycyjnie przed wakacjami wzrasta liczba bezdomnych psów. Zwierzęta są wyrzucane z domów, podrzucane do schroniska albo do lecznic weterynaryjnych, bo ich właściciele mając w planach wakacyjne wyjazdy i nie mając co zrobić z czworonogiem, wybierają to najgorsze i okrutne dla zwierzęcia rozwiązanie.
          W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgłoszenie o porzuconym przy śmietniku szczeniaku. Wrażliwość i czujność jednej z mieszkanek uratowała mu życie. Pieska odwieźliśmy do schroniska, gdzie będzie miał szansę na adopcje.
         Wczoraj z Kaczawy przechodnie wyłowili cztery kocięta zawinięte w kilka foliowych reklamówek. Niestety pomimo natychmiastowych działań podjętych przez naszych funkcjonariuszy oraz weterynarza zwierząt, ze względu na znaczne wychłodzenie, nie udało się uratować.
          Do końca maja Patrol Specjalistyczno Interwencyjny przeprowadził prawie 200 interwencji związanych ze zwierzętami w tym 126 dotyczyło porzuconych lub zagubionych zwierząt, które po odłowieniu przekazano do schroniska lub wyznaczonych lecznic weterynaryjnych.
          Pamiętajmy, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Nie pozbywajmy się ich bezmyślnie, nie wyrzucajmy za próg kiedy przeszkadzają bo w każdej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie dla sprawy.
          Nie bądźmy więc obojętni, nie udawajmy, że nie widzimy bezpańskich i wałęsających się psów, zwierząt utrzymywanych w niewłaściwych warunkach bytowania, nie mijajmy ich obojętnie. Państwa informacje przekazane odpowiednim służbą pozwolą na szybką reakcję i udzielenie im pomocy oraz przewiezienia do schroniska dla zwierząt.
Straż Miejska – 986,
Policja – 997,
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Legnicy – 76 8550541,
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - (PSY) tel. 537-434-551, (KOTY) tel. 606-182-474

DSCN2139.JPG

DSCN2138.JPG

 

legnica

Środa
27 Maja 2020
Pogoda: