25.02.2016r.

          Ze względu na dużą ilość zgłoszeń dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego przez zastawianie pojazdami w sposób niekontrolowany dróg, w szczególności w obrębie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, Straż Miejska wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Legnicy w dniu 02.03.2016r. i 03.03.2016r. przeprowadzi akcję pn. „Bezpieczne Skrzyżowanie”.
         W tym czasie patrole służb porządkowych sprawdzą w oparciu o zgłoszenia mieszkańców miejsca na terenie miasta Legnicy charakteryzujące się dużą ilością negatywnych zdarzeń drogowych. Przypominamy kierowcom, iż parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, powoduje ograniczenie widoczności i utrudnienia w ruchu, stwarzając tym samym sytuację zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy pozostawiając w tak nieprzemyślany sposób swoje pojazdy muszą się liczyć z możliwością odholowania pojazdu na ich koszt.
         Apelujemy, by poruszanie się po drogach było bezpieczne, KIEROWCO !!! parkuj z wyobraźnią, bezpiecznie dla innych i siebie. Daj pieszym i innym kierowcom pojazdów szansę zobaczyć nadjeżdżające auta! Pamiętaj pieszy to najsłabszy uczestnik ruchu drogowego. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans.

nowelogo.PNG

legnica

Czwartek
13 Sierpnia 2020
Pogoda: