15.02.2016r.

          W związku z zakończeniem ferii zimowych w województwie dolnośląskim funkcjonariusze z „Patrolu Szkolnego” Straży Miejskiej w Legnicy podsumowują akcję „Bezpieczne Ferie Zimowe”.
          Zajęcia prewencyjno-edukacyjne realizowane były na terenie miasta Legnicy. Dla strażników był to czas wytężonej pracy, podczas tych dwóch tygodni mundurowi prowadzili działania ukierunkowane na zagwarantowanie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku. Prócz kontroli miejsc, gdzie gromadziły się dzieci i młodzież, docierali również do placówek kulturalno-oświatowych, klubów osiedlowych oraz warsztatów terapii zajęciowych, w których przeprowadzali prelekcje, zajęcia warsztatowe dotyczące przestrzegania bezpieczeństwa podczas trwania ferii zimowych.
          W trakcie spotkań z funkcjonariuszami uczestnicy dowiadywali się między innymi, jakie niebezpieczeństwa wynikają z zabaw np. na zamarzniętym stawie, jak należy unikać miejsc niebezpiecznych podczas zabaw zimą, w jaki sposób prawidłowo, a więc bezpiecznie poruszać się po drodze. Strażnicy apelowali do uczestników aby nosili elementy odblaskowe dla własnego bezpieczeństwa oraz powtarzali z uczestnikami bardzo ważne numery alarmowe.
          W trakcie ferii zimowych strażnicy przeprowadzili 30 pogadanek związanych z tematyką bezpieczeństwa. W spotkaniach wzięło udział 531 uczestników. Dla ułatwienia przekazanych informacji funkcjonariusze wykorzystywali prezentacje multimedialną, film edukacyjny o bezpieczeństwie, zagadki tematyczne, rebusy, fotografie poglądowe przedstawiające najważniejsze informację na temat bezpieczeństwa.
         
Wspomnieć należy, iż strażnicy już od stycznia prowadzili zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimą, były to szkoły, przedszkola. Przeprowadzono wówczas 45 pogadanek, w których wzięło udział 957 uczniów, słuchaczy.

 

legnica

Poniedziałek
25 Maja 2020
Pogoda: