08.02.2016r.

           W dniu 08.02.2016 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej z „Patrolu Szkolnego” spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowych „Jutrzenka” w ramach Akcji Zima.          
        Mundurowi przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas trwania ferii zimowych. Jednym z ważnych elementów tego spotkania było zwrócenie uwagi jak podopieczni spędzają czas wolny poza warsztatami oraz domem.           
       Funkcjonariusze przy pomocy prezentacji multimedialnej uwrażliwiali uczestników spotkania na możliwość pojawienia się zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego wyboru miejsca do spędzania wolnego czasu w trakcie trwania ferii zimowych. Strażnicy udzielili podopiecznym wiele wskazówek, o których powinni zawsze pamiętać podczas wypoczynku zimą, np. na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach czyli na sztucznych lodowiskach. Stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do „zabawy”. Nie wolno rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody, może dojść do nieszczęścia. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych, absolutnie nie wolno przyczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.           
       Wszystkim życzymy bezpiecznych ferii zimowych.

 SDC18400.JPG

SDC18398.JPG

SDC18397.JPG

legnica

Poniedziałek
25 Maja 2020
Pogoda: