02.02.2016r.

          Legnicką siedzibę Straży Miejskiej odwiedzili uczestnicy półkolonii zimowych z Szkolnego Schroniska Młodzieżowego mieszczącego się przy ul. Jordana.
         Grupa radosnych dzieci z zainteresowaniem zwiedzała budynek Straży Miejskiej oraz z zaciekawieniem „podglądała” pracę strażników. Niecodzienni goście mieli okazję spotkać się z komendantem oraz przy okazji zadać kilka pytań. Największą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie pomieszczenia zespołu monitoringu, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda Legnica "widziana" przez kamery, jak wygląda stanowisko dyżurnego operacyjnego, oraz jak wygląda pojazd służbowy strażników. Każdy kto tylko chciał, mógł zasiąść za kierownicą pojazdu i dokładnie sprawdzić czym różni się od zwykłego samochodu.
        Na zakończenie strażnicy przeprowadzili zajęcia prewencyjno-edukacyjne związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimą, wykorzystując prezentacje multimedialna. Na pamiątkę tego niezwykłego spotkania uczestnicy otrzymali breloczki odblaskowe poprawiające widoczność pieszego na drodze.
         Serdecznie pozdrawiamy naszych gości, dziękujemy za spotkanie i życzymy bezpiecznych ferii zimowych.

SDC18381.JPG

SDC18383.JPG

SDC18386.JPG

SDC18390.JPG

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: