23.01.2016r.

          Od kilku dni niemal w całej Polsce utrzymują się ujemne temperatury, zarówno nocami jak i w ciągu dnia. Kolejne dni również nie przyniosą większego ocieplenia. Pamiętajmy więc, że to ciężki czas dla naszych czworonożnych przyjaciół i od nas opiekunów zależy czy zwierzęta przetrwają ten najgorszy dla nich mroźny okres.
          O zabezpieczeniu psów przed zimą muszą pamiętać zwłaszcza właściciele psów mieszkających w budach i kojcach. Takie zwierzęta potrzebują więcej pokarmu, bo posiłek ma dostarczyć psu energię, która pozwoli mu przetrwać noc w niekorzystnych warunkach pogodowych. Wodę warto podawać lekko podgrzaną i stale kontrolować jej stan. Pozostawiona na dłuższy czas w misce zamarznie a pies pozostanie bez dostępu do wody. Podczas dużych mrozów musimy także pamiętać o naszych domowych pupilach. Nie każda rasa psa tak samo znosi ujemne temperatury. Pomimo tego, że część z nich wręcz uwielbia śnieg i mróz to jednak większość z nich nie jest już tak dobrze przystosowana do zimna. W mroźne dni trzeba pomóc także kotom, które nie są przystosowane do mrozów i w tak niskich temperaturach po prostu giną. Uchylmy okno piwnicy czy wpuśćmy je do szopy, gdzie będą mogły znaleźć ciepły kąt.
         Pamiętajmy, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Nie bądźmy obojętni, nie udawajmy, że nie widzimy bezpańskich i wałęsających się psów, zwierząt utrzymywanych w niewłaściwych warunkach bytowania, nie mijajmy ich obojętnie.
         Państwa informacje przekazane odpowiednim służbą pozwolą na szybką reakcję i udzielenie im pomocy oraz przewiezienia do schroniska dla zwierząt.
Straż Miejska – 986
Policja – 997
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Legnicy – 76 8550541
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami:
- (PSY) tel. 537-434-551
- (KOTY) tel. 606-182-474

ślady.jpg

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: