20.01.2016r.

          W dniu 20.01.2016 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, celem przeprowadzenia zajęć edukacyjnych związanych z bezpiecznymi zabawami zimą.
          Jednym z ważnych elementów tego spotkania było zwrócenie uwagi jak uczniowie spędzają wolny czas poza domem lub szkołą. Strażnicy przy pomocy prezentacji multimedialnej uwrażliwiali uczestników na możliwość pojawienia się zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego wyboru miejsca do zabawy, zwłaszcza w czasie zbliżających się ferii zimowych.
         Patrol udzielił uczniom wiele wskazówek, o których powinni zawsze pamiętać podczas wypoczynku zimą, np. rzucając się śnieżkami , nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami, nie rzucamy nikogo w twarz, nie wolno rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody bo może dojść do nieszczęścia, nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach czyli „sztucznych lodowiskach”. Stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Nie wolno organizować „kuligów” na terenie dróg publicznych, absolutnie nie wolno przyczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.
         Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach. Dziękujemy za spotkanie i wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych ferii zimowych.

SDC18350.JPG

SDC18352.JPG

SDC18357.JPG

SDC18343.JPG

legnica

Sobota
19 Września 2020
Pogoda: