30.03.2012r.

 

     Urządzenia blokujące koła pojazdów powracają do użytku. Od ok. 5 lat nie używaliśmy tego sprzętu, gdyż nie był w pełni sprawny. Przeprowadzono jego modernizację. Obecnie dysponujemy 11 blokadami.

     Postanowiliśmy odnowić sprzęt, gdyż, choć sporadycznie, to jednak zdarzały się sytuacje, gdy pojazd zaparkowany był w sposób, który rażąco łamał przepisy ruchu drogowego, a rozliczenie kierowcy nie było możliwe, jeśli pojazd zarejestrowany był w innym kraju. Sprawca w tym przypadku mógł uniknąć kary. Blokada jest także korzystniejszym rozwiązaniem dla kierowców, którzy przyjechali do Legnicy z innych, zwłaszcza znacznie oddalonych miejscowości, a parkując popełnili wykroczenie. Zamiast prowadzić w stosunku do nich czasochłonne postępowanie wyjaśniające, można zakończyć sprawę praktycznie w jeden dzień.

     Proszę Państwa, każdy kierowca powinien znać przepisy. Jeśli nie stosuje się do nich, to musi mieć świadomość tego, że naraża się na ewentualny mandat. Często kierowcy minimalizują swoją winę, tłumacząc się tym, iż inni uczestnicy ruchu również parkują niewłaściwie lub tym, iż kilkakrotnie już mu się „upiekło”. Otóż nie idźmy tym tokiem rozumowania. Nie wolno nam rozkładać odpowiedzialności. Każdy odpowiada za siebie. Jeśli ryzykujemy łamiąc przepisy, to liczmy się z możliwością poniesienia kary. Wielu legniczan rozumie problem i prosi o interwencję w stosunku do kierowców, którzy łamią prawo.

    Jak należy postąpić, w sytuacji, gdy nasz pojazd zostanie unieruchomiony urządzeniem blokującym koło? Odpowiedź znajdą Państwo na naszej podstronie w dziale ruchu drogowego.

blokada.jpg

legnica

Sobota
19 Września 2020
Pogoda: