24.02.2015r.

          W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy odbywa się tydzień szkolnego programu profilaktycznego pn. „Żyj zdrowo i bezpiecznie”. W ramach stałej współpracy, funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali zaproszeni do przeprowadzenia wykładu z uczniami klas gimnazjalnych na temat „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.          
          W okresie dorastania następują w organizmie każdego młodego człowieka zmiany psychiczne i fizyczne. Wpływają one niewątpliwie na zachowanie się nieletnich, które często wykracza poza normy prawne lub zwyczajowe przyjęte w danym społeczeństwie.          
         Poprzez uczestniczenie w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się co oznacza pojęcie nieletni, co to jest demoralizacja, co to są czyny karalne, kto i za co odpowiada oraz co to jest resocjalizacja. Szczególną uwagę strażnicy zwrócili na konsekwencję prawne w przypadku objawów degeneracji, ciągłej agresji fizycznej, destabilizacji.          
         Przy pomocy prezentacji multimedialnej gimnazjaliści dowiedzieli się jakie środki stosuje sąd kiedy dojdzie do demoralizacji młodego człowieka. Uczniowie obejrzeli również zdjęcia, które ukazywały życie osadzonych nieletnich w zakładach poprawczych, w ośrodkach wychowawczych czy w schroniskach dla nieletnich.

SDC17166.jpg

SDC17169.jpg

SDC17167.jpg

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: