02.12.2014r.

        Spadająca temperatura poniżej zera to trudny okres dla osób nie mających własnego lokum, a także dla osób, które przebywają w nieogrzewanych pustostanach, altanach działkowych.
        W związku z powyższym Straż Miejska w Legnicy przy współpracy z KMP Legnica i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozpoczęła „Akcję Zima” - cykliczne przedsięwzięcie, którego celem jest przeciwdziałanie zagrożeniu utraty zdrowia lub życia wskutek nadmiernego wychłodzenia organizmu lub wystąpienia pożaru i zaczadzenia w lokalach niemieszkalnych, zajmowanych przez osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. 
       
Adresatami tej akcji są osoby bezdomne przebywające lub śpiące na ławkach,  na terenach kolejowych, na klatkach schodowych, piwnicach, strychach, w pomieszczeniach niemieszkalnych tj. w pustostanach, altanach działkowych, kanałach ciepłowniczych. Osoby te będą informowane o formach pomocy, zasadach jej udzielania oraz zachęcane do skorzystania ze schronienia w wyznaczonych placówkach. 
       Apelujemy do mieszkańców miasta Legnicy, w przypadku zauważenia osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu (zamarznięciem) prosimy o kontakt telefoniczny:
Straż Miejska  – tel. 986 
Policja – tel. 997 
Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób, wystarczy że w takim przypadku powiadomimy odpowiednie służby.

legnica

Sobota
19 Września 2020
Pogoda: