29.10.2014r.

          Jak co roku koniec października to czas kiedy wszyscy przygotowujemy się do obchodów Święta Zmarłych.  Straż Miejska w Legnicy zaplanowała działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających groby najbliższych.
        
Obchody tego wydarzenia oraz przebieg dni poprzedzających święto zawsze obfituje zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na terenie miasta. W tym okresie duże zagrożenie stanowi wzmożony ruch pieszych na drogach dojazdowych do cmentarza oraz bezpośrednio w rejonie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób odwiedzających Legnicki cmentarz, aby korzystali przede wszystkim ze środków komunikacji miejskiej, taki transport zdecydowanie ułatwi szybkie i sprawne dotarcie do celu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy również, że od dnia 31 sierpnia każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierującego.
         
Przypominamy, że w tym czasie następuje wzrost uaktywnienia się złodziei, dla których jest to dobry moment na szybki zarobek, namawiamy aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większej sumy pieniędzy czy cennych rzeczy. Zachowanie podstawowych środków ostrożności może zminimalizować możliwość stania się ofiarą kradzieży.  
        
Pomoc można uzyskać pod numerami telefonów alarmowych 986 i 997 lub bezpośrednio u funkcjonariuszy patrolujących teren cmentarza.

nowelogo.PNG

     

legnica

Sobota
19 Września 2020
Pogoda: