28.11.2013 r.

         Ze względu na dużą ilość zgłoszeń dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ruchu spowodowanego przez zastawianie pojazdami w sposób niekontrolowany dróg, w szczególności w obrębie skrzyżowań, Straż Miejska wraz     z Wydział Ruchu Drogowego KMP  w Legnicy w dniach 5 grudnia i 11 grudnia przeprowadzi działania kontrolne pod hasłem „Bezpieczne skrzyżowanie”. W tym czasie patrole służb porządkowych sprawdzą w oparciu o zgłoszenia mieszkańców miejsca na terenie Legnicy charakteryzujące się dużą ilością negatywnych zdarzeń drogowych.
        Przypominamy kierowcom, iż parkowanie w odległości mniejszej niż  10  metrów  od  skrzyżowania,   powoduje ograniczenie  widoczności  i  utrudnienia    w ruchu, stwarzając tym samym sytuację zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. 
        Kierowcy  pozostawiając w tak nieprzemyślany sposób swoje pojazdy muszą się liczyć z możliwością odholowania pojazdu na ich koszt.
         Apelujemy, by poruszanie się po drogach było bezpieczne: Kierowco! Parkuj 
z wyobraźnią! Bezpiecznie dla innych i siebie! Daj pieszym i innym kierowcom pojazdów szansę zobaczenia  nadjeżdżających aut!

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: