11.09.2013r.

          W dniu 19.09.2013 roku na Stadionie Miedzi Legnica przy Al. Orła Białego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało XI Legnicką Paraolimpiadę. Jest to duże przedsięwzięcie, które co roku gromadzi bardzo dużą grupę niepełnosprawnych sportowców z różnych powiatów tj. legnickiego, lubińskiego, głogowskiego, polkowickiego, jaworskiego i złotoryjskiego. Impreza przyciąga co roku coraz to większą popularność, spotykają się na niej nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz rodzeństwo osób niepełnosprawnych.
           Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy również uczestniczyli w tak bardzo ważnym dniu dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowany został konkurs plastyczny gdzie każdy mógł narysować pejzaż ale tym razem na chodniku za pomocą kolorowych kred. Każdy kto tylko zechciał podzielić się swoimi umiejętnościami został nagrodzony.Komendant Straży Miejskiej w Legnicy Mirosław Giedrojć przekazał puchar (komendancki) dla najaktywniejszego uczestnika Paraolimpiady. Serdecznie gratulujemy.
          Celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku sprawdzenie swoich możliwości w sportowych konkurencjach, spotkanie się w tak szerokim gronie, wymienienie się doświadczeniami życiowymi a co najważniejsze uczestniczenie we wspólnej zabawie gdzie nikt nie może czuć się inny bo wszyscy jesteśmy tacy sami.

SDC14510.JPG

SDC14516.JPG

SDC14593.JPG

SDC14561.JPG

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: