30.09.2013r.

         W poniedziałek tj. 30.09.2013 r. najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy, którzy wspólnie z policją przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń, czekających na nich w drodze nie tylko ze szkoły do domu.
         Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. na jakim świetle i w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię. Rozmawiano o koniecznej ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, jako pieszy na drodze. Strażnicy z Patrolu Szkolnego namawiali dzieci do zachowania ostrożności wobec osób nieznanych, poinformowali o sposobach postępowania przy próbie zaczepienia ich przez osobę im nieznaną.
         W ramach całorocznej akcji pod hasłem „Odpowiedzialny Opiekun” Straż Miejska za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiła zasady postępowania na wypadek napotkania agresywnego psa.  Przypomniano również o obowiązkach każdego właściciela czworonoga, że po każdym spacerku kiedy nasz pupil załatwi się na trawkę lub chodnik obowiązkiem jest po nim posprzątać.

 

JJ7.JPG

 

JJ2.JPG

 

JJ3.JPG

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: