13.09.2013r.

          Wśród wielu różnych zgłoszeń, które w dniu 13.09.2013 r. przyjął Dyżurny Operacyjny Straży Miejskiej było kilka związanych ze zwierzętami w tym dotyczących bezpańskich psów. Pierwsza otrzymana o godzinie 1430 informacja dotyczyła leżącego na skrzyżowaniu ulic Smokowickiej i Myśliwskiej rannego psa. Wysłani na miejsce strażnicy z EKO patrolu zastali leżącego w rowie poranionego psa, dowiedzieli się, że najprawdopodobniej został potrącony. Owczarek nie mógł wstać w związku z czym, patrol wezwał na miejsce lekarza weterynarii, który opatrzył rannego psa. Funkcjonariusze odwieźli owczarka do schroniska przy ul. Ceglanej.
         
Następne zgłoszenie przyjęte przez dyżurnego ze stanowiska kierowania, dotyczyło biegającego bez nadzoru, po osiedlu Zosinek, psa rasy Amstaff, który atakował  dzieci. W wyniku natychmiastowej interwencji Patrol EKO odłowił psa, który również został odwieziony do schroniska przy ul. Ceglanej.
        
Po raz kolejny w tym dniu, w okolicznościach podobnych jak na osiedlu Zosinek, funkcjonariusze interweniowali o godz. 1840 przy ul. Hubalczyków, tu również biegający bez nadzoru bezpański pies, po odłowieniu trafił do schroniska.

       Ponadto informujemy, że od początku roku zarejestrowano w Straży Miejskiej 746 interwencji związanych ze zwierzętami w tym 260 zdarzeń, które zakończyły się odłowieniem przez Patrol Specjalistyczno Interwencyjny  agresywnych i bezpańskich psów. 
      
Apelujemy! Nie bądźmy obojętni w sytuacjach zagrażających życiu zwierząt, zwracajmy uwagę na sytuacje w których zwierzęta bezpańskie zagrażają bezpieczeństwu dzieci i osób dorosłych. Prosimy o kontakt z bezpłatnym numerem telefonu 986.

DSC04706.JPG

DSC04707.JPG

DSC04712.JPG

 

legnica

Sobota
19 Września 2020
Pogoda: