30.08.2013r.

          Święto Straży Miejskiej przypada na 29 sierpnia, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy uroczystym apelem uczcili swoje święto dzień później. Uroczystość odbyła się 30.08.2013 roku w Akademii Rycerskiej  w Legnicy. Oprócz ogólnopolskiego święta Straży Miejskiej , funkcjonariusze z Legnicy obchodzili 22 rocznicę istnienia jednostki. Wśród zaproszonych gości był Prezydent miasta Legnicy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współdziałających ze Strażą Miejską  przeznaczonych do ochrony bezpieczeństwa publicznego. W trakcie uroczystości Prezydent miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski zwrócił uwagę, że Straż Miejska jest trwałym elementem bezpieczeństwa w naszym mieście. Funkcjonariusze  na co dzień współpracują z policją, pogotowiem, strażą pożarną oraz innymi instytucjami i firmami z Legnicy. Były również podziękowania oraz życzenia za codzienną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa, za gotowość do niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Tak samo jak w ubiegłym roku były przemówienia, wręczenia kwiatów oraz nominacje na wyższe stanowiska. Awanse otrzymało pięciu funkcjonariuszy:

 

- aplikant Paweł Steiner awansował na młodszego strażnika;

- aplikant Justyna Janusz awansowała na młodszego specjalistę;

- aplikant Violetta Mróz awansowała na młodszego specjalistę;

- młodszy strażnik Anita Andel awansowała na młodszego inspektora;

- starszy strażnik Krzysztof Wierzbicki awansował na młodszego specjalistę.

 

           Po zakończeniu apelu Komendant Straży Miejskiej Mirosław Giedrojć zaprosił wszystkich na tort. Tort był bardzo oryginalny bo w kształcie służbowego samochodu Straży Miejskiej. Przygotował go jeden z funkcjonariuszy.

18.JPG

 

10.JPG

1.JPG2.JPG

 

 

  

legnica

Wtorek
22 Września 2020
Pogoda: