06.02.2018r.

          Spadająca temperatura poniżej zera to trudny czas dla osób pozostających bez dachu nad głową. W związku z „Akcją Zima” funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęli działania związane z kontrolą miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne.
          Celem akcji jest dotarcie do największej ilości osób bezdomnych, osób w trudnej sytuacji życiowej. Wspólne patrole skupiają się na osobach, które adaptują na miejsca mieszkaniowe pustostany, altany działkowe, wnęki budynku czy pomieszczenia zsypowe. Miejsca te nie gwarantują im bezpieczeństwa, ponieważ, tu nie tylko niska temperatura stanowi zagrożenie, ale również wiele innych czynników w tym niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniami grzewczymi mogącymi spowodować zaczadzenie lub poparzenie oraz nadużywanie alkoholu, który powoduje, iż ryzyko utraty zdrowia czy życia wzrasta.
           Wspólna akcja potrwa 3 dni.
Pamiętajmy, bezdomność to nie zawsze wybór, to czasami konieczność. Nie udawajmy, że nie widzimy bezdomnych, nie mijajmy ich obojętnie. Osoba leżąca na ławce czy na chodniku to sygnał do działania, do szybkiej pomocy.  Nie ignorujmy takich osób, nie bójmy się podjąć zdecydowanych działań, ponieważ każda minuta może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu.
            Noc spędzona na ławce czy w pustostanie może skończyć się dla takich osób tragicznie. 

Straż Miejska - 986
Policja - 997
Pogotowie Ratunkowe - 999
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy - 76/722 18 00

DSC06066.JPG

legnica

Wtorek
02 Czerwca 2020
Pogoda: